Informacje uzyskane od pana Aleksandra Jodkowskiego, (studiuje politologię na Uniwersytecie Zielonogórskim) ur. 11 list. 1980 w Zielonej Gorze (zam. w Zielonej Górze);

syn Mariana Jodkowskiego, ur. 1954 w Gorzowie Wielkopolskim (zam. Zielona Gora) mieszkał w Strzelcach Krajeńskich), bracia Mariana - Bogdan (autor m.in. SF, teraz w Australii) i Andrzej (w Warszawie, wcześniej w Słupsku, dr nauk politycznych, pracuje w jakims instytucie, pracował w Banku Światowym, zwiedził kawał świata: USA, Austria, Niemcy).

wnuk Daniela, urodzonego w 1920 we wsi Kaplica, k. Grodna, zm. 1995 w Zielonej Górze, żołnierz Armii Krajowej, pracował w zakładach mięsnych, wyrzucony z pracy za AK i za konflikt z jakims komuchem. Po 1989 roku przyznano mu uprawnienia kombatanckie. Daniel Jodkowski miał brata (imie nieznane chwilowo), który był pułkownikiem w Wojsku Polskim. Wcześniej wywieziony na wschód, wstąpił do dyw. kościuszkowskiej. Potem służył w LWP (chodzą pogłoski, że uczył Jaruzelskiego). Daniel Jodkowski miał również siostrę, Teresę (mieszka w Gorzowie), pracowała w Stilonie gorzowskim (adres do wydobycia).

prawnuk Aleksandra (s. Aleksandra), ur. w 1892 w Kaplicy k. Grodna (żona Pelagia, c. Jana ur. 1897 z domu Orechwicz), zm. w 1981. W czasie wojny w AK.

 

Na zdjęciu, znajdują się bracia Jodkowscy: najstarszy Mikołaj, Józef, Aleksander i dwóch nie znam z imienia.

Józef mieszkał w Grodnie: dzieci Aniela, Zofia, Helena, Regina, Józef (dyrektor muzeum w Grodnie).

Aleksander ożenił się Marią Leszczyńską w Kaplicy. Ich dzieci: Franciszka Wydro, Aleksander (mój dziadek),

Stanisław żonaty z Magdaleną Tołłoczko.

Aleksander (mój dziadek) ożenił się z Pelagią Obuchowicz i mieli troje dzieci: Teresa, Dominik i Daniel (mój ojciec).

(informacje od Mariana Jodkowskiego)