home Inne Kocyki bawełniane – jaki kupić dla dziecka?

Kocyki bawełniane – jaki kupić dla dziecka?

Kupując koce dla dziecka, warto przeanalizować kilka parametrów. Niezbyt dobrym wyborem jest nabycie produktów, które akurat trafią się w sklepie. Biorąc pod uwagę charakterystykę użytkowania tego typu produktów, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów wpływających potem na to, czy kocyki bawełniane będą spełniały swoją rolę. Pierwszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest to, czy faktycznie zostały wykonane w 100% z bawełny. Jeśli tak nie będzie, produkt będzie charakteryzował się mniejszą przepuszczalnością powietrza, co z kolei doprowadzi do powstawania niekorzystnego mikroklimatu prowadzącego do szybkiego namnażania się bakterii i chorobotwórczych drobnoustrojów. Przykrywając dziecko tylko bawełnianymi kocykami, a nie tkaninami wykonanymi ze sztucznych materiałów o wiele łatwiej zadbać o higienę dziecka.

Kocyki bawełniane – jaka grubość?

Kolejną kwestią jest to, czy kocyki będą odpowiednie pod względem grubości. Im grubszy kocyk, tym bardziej ciepło będzie pod nim dziecku. Niestety nie zawsze jest to dobre, gdyż o wiele łatwiej doprowadzić do sytuacji, w której dziecko będzie przegrzane, niż zziębnięte. Dlatego też warto nabyć kocyki o różnych grubościach, które będzie się dopasowywało w zależności od temperatury otoczenia oraz innych warunków, takich jak na przykład wiejący wiatr. Trzeba pamiętać, że kocyki wykonane z bawełny mają najlepsze parametry termiczne, podczas gdy tańsze syntetyczne zamienniki pomimo podobnej grubości nie będą w stanie zapewnić aż tak wysokiego komfortu cieplnego. Należy o tym pamiętać, gdyż tkanina tkaninie nierówna i nie należy porównywać różnych produktów do siebie.

Jaka wielkość kocyka będzie optymalna?

Często osoby kupujące kocyki wychodzą z założenia, że lepiej kupić model dużo większy, niż za mały. Niestety w praktyce okazuje się to ogromnym błędem, gdyż chodzenie wszędzie z za dużym kocykiem jest bardzo niewygodne. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie nabycie kilku kocyków, z których każdy będzie służył w określonych okolicznościach. Warto mieć przynajmniej jeden stosunkowo duży kocyk, jeden dość mały i poręczny, a także jeden średnich rozmiarów.

Sprawdź sam na: https://colorstories.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.