home Inne Pomoc w znalezieniu zatrudnienia

Pomoc w znalezieniu zatrudnienia

Nie tylko osoby poszukujące swojej pierwszej pracy zawodowej potrzebują wsparcia na ścieżce rekrutacji. Coraz częściej osoby już pracujące w przeszłości lub obecnie zatrudnione – rozważają zmianę miejsca pracy i pomoc doświadczonego pośrednika na rynku pracy może być tutaj nieodzowna. Oprócz rządowych Urzędów Pracy, które zajmują się obsługą potrzeb zawodowych obywateli RP, sporą rolę na rynku pracy dla osób w najróżniejszym wieku i sytuacji finansowej wspierają agencje i firmy rekrutacyjne oraz działające na szczeblu samorządowym, prywatne stowarzyszenia. Każdy może pomóc osobom poszukującym pracy – nie tylko poprzez stworzenie im miejsca pracy i stworzenie np. wakatu w swoim przedsiębiorstwie. Czasami taką pomocą może być opracowanie podstawowych dokumentów rekrutacyjnych takich jak: CV, list motywacyjny albo przetłumaczyć komuś treść ogłoszenia na inny język.

Komu może pomóc firma rekrutacyjna w Gdańsku?

Pomoc w znalezieniu nowego miejsca zatrudnienia to nie wszystko, w czym pomóc może współcześnie agencja rekrutacyjna. Oczywiście prowadzenie bazy kandydatów na pracowników i oferowanie ich profili poszukującym pracodawcom to bardzo istotny element ich strategii biznesowej. Im więcej profili kandydatów posiada dana firma rekrutacyjna w gdańsku – tym skuteczniej jest w stanie dopasować bazę kandydatów do dalszego etapu rekrutacji. Poszukiwanie pracy z ich pomocą jest więc rozwiązaniem idealnym dla osób, które chciałyby najpierw spokojnie wysondować lokalny rynek pod kątem ewentualnego przejścia do innej, lepiej płacącej firmy.

Pełna pomoc w obsłudze kadrowej i płacowej

Wiele mniejszych i średnich przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z pomocy agencji zewnętrznej w poszukiwaniu idealnych kandydatów na pracownika. Dla tych mniejszych i dopiero rozwijających się firm jest to możliwość nie tylko pozyskania najlepszych profili kandydatów, ale także wsparcie w innych zadaniach, typowo kadrowych jak rozliczenie czasu pracy albo podatków i składek zdrowotnych. Nierzadko też pośrednicy pomagają przygotować umowę dla pracownika albo przeprowadzają z nim pierwsze szkolenia, kierują na niezbędne badania itp. Nie bez znaczenia jest również fakt, że nawet więksi pracodawcy i przedsiębiorcy – nie mający jednak własnego działu HR – są skazani na pomoc pośredników zatrudnienia i prawie zawsze wybierają taką agencję, zamiast szukać online poprzez umieszczanie losowych ofert na największych portalach zatrudnieniowych w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.