home Biznes, Porady Na czym polega windykacja należności

Na czym polega windykacja należności

Niespłacanie zaciągniętych kredytów, czy też rat kończy się często wizytą komornika. Wcześniej jednak, sprawą zajmuje się zwykle windykator. Wbrew pozorom, windykacja należności to nie to samo co postępowanie komornicze.

Dlaczego warto się dogadać?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że windykacja należności ma na celu wypracowanie korzystnego rozwiązania dla obu stron. Chodzi o to, aby pożyczkodawca otrzymał swoje pieniądze, jednak windykator szuka również rozwiązania, które będzie wygodne dla pożyczkobiorcy. Niektórzy notorycznie nie odbierają telefonów od windykatorów, unikają ich i obawiają się utraty swojego majątku. Jednakże, windykacja należności nie polega wcale na zajmowaniu majątku, lecz właściwie pozwala uniknąć tej ostateczności. Jeśli bowiem uda się dogadać z windykatorem, nie rozpocznie się w ogóle postępowanie komornicze, w wyniku którego faktycznie można utracić majątek.

Rozwiązania na spłatę długu

Jeśli ma się problem ze spłacaniem długu jest kilka rozwiązań. Najczęściej windykator dąży do rozłożenia spłaty długu na raty. Może to oznaczać zwiększenie oprocentowania danego kredytu, z drugiej jednak strony, umożliwia jego spłacenie, stąd też nie jest to złe rozwiązanie.

Odwiedź: Fluence

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.